DIVÁCI

Trasa MTB Singletrack Maratónu 

spája najkrajšie rekreačné oblasti v okolí Košíc a je bezpochýb technicky najnáročnejšou MTB maratónskou trasou na Slovensku.

Ako diváci, máte možnosť na viacerých miestach vidieť najlepších Slovenských aj zahraničných MTB jazdcov alebo svojich zverencov či favoritov. Fotiť, povzbudzovať  a zároveň to spojiť s výletom na pešo či na bicykli , dať si občerstvenie na niektorých z chát ktorými trasa prechádza je zárukou na deň plný zážitkov.   

Vybrali sme pre Vás zoznam tých najzaujímavejších miest na trati s popismi aj mapkami , ktoré sa určite oplatí navštíviť počas maratónu.  

2. ŠTART / CIEĽ

V priestoroch štartu a cieľa zažijete atmosféru pretekov. Môžete byť na štartoch jednotlivých trás a potom pri dojazde najlepších alebo vášho favorita.
Medzitím viete vyplniť čas sledovaním detských pretekov.

Štart dlhej a strednej trate - 10:00
Štart krátkej a Family - 11:30
Detské preteky – od 13:00 do 14:00
Príchod prvého pretekára na krátkej trati – 12:30
Príchod prvého pretekára na strednej trati – 12:20
Príchod prvého pretekára na dlhej trati – 13:20

 
 
 

3. Singletrack a Flowtrail DAVIDOFF

Nový technický a divácky veľmi atraktívny úsek na trati ,
ktorí sa nachádza 1km od parkoviska na Bankove. V spodnej časti trailu sa nachádza nový unikátny prvý Slovenský FLOWTRAIL
Ideálne na fandenie a fotografovanie . 

Prejazd pretekárov zo strednej a dlhej trasy je medzi  11:00 - 12:00

 
 
 

4. BANKOV

Pri rekreačnej oblasti Bankov máte hneď niekoľko možností. Pri poháre piva alebo kofoly viete sledovať preteky priamo od stola v bistre Bankov nad parkoviskom.
Pretekári tadial prechádzaju 2x krátko po sebe. Medzitým prejdu Singletrackom „Drž Hubu“ a absolvujú najväčšiu občerstvovačku pri Hoteli Bankov.

Prejazd pretekárov : 11:30-13:00

 
 
 

5. Singletrack JAHODA

Jeden z najkrajších prírodných singletrackov na trati, ktorý ide súbežne s hlavnou cestou zo sedla Jahodná do rekreačného strediska Jahodná, je preto ľahko prístupná pešo, na bicykli aj autom.

Prejazd pretekárov z dlhej a strednej trati : 11:45 – 14:00

 
 
 

6. CHATA HREŠNÁ

Ideálne miesto ak chcete pozeranie pretekov spojiť s peším alebo cyklo výletom a príjemným posedením s krásnym výhľadom na chate .
Prechádzaju tadial iba pretekári z dlhej trasy vo väčších odstupoch a nachvílku zastavia pri občerstvovačke . Kedže je to 15km pred cieľom tak vaše povzbudzovanie potrebuju najviac .
Od chaty pokračujú po novom singletracku „hriešny“ smerom k rekreačnej oblasti Alpinka.  


Prejazd pretekárov na dlhej trati : 12:30 – 15:00   

 
 
 
© 2021 Všetky práva vyhradné pre ProSport Team Košice o.z.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti ProSport Team Košice o.z. Viac informácii