PROSPORT TEAM KOŠICE

ProSport Team Košice

bol založený v roku 2012, ako občianske združenie s cieľom spojiť aktívnych, ambicióznych cyklistov a nadšencov z okolia Košíc .  Cielom bolo vytvoriť  podmienky pre zlepšenie výkonnosti, umožniť účasť na podujatiach a pretekoch, či na amatérskej alebo reprezentačnej úrovni, predovšetkým ale byť dobrou partiou na tréningoch, pretekoch či spoločných výletoch.

Zakladateľmi klubu boli skúsení pretekári a stále aktívni športovci Miro Farkaš, Tomi Hauser a Lukáš Stachura. . Od založenia sa klub angažoval aj v organizávcií cyklistických pretekov v rôznych disciplínach . Klub má hlavný podiel na v zniku podujatí a stránky cyklopretekykosice.sk . Nadšením a obetavou prácou sme sa dopracovali od usporiadania amatérskych pretekov k niekolkým podujatiam Slovenského pohára a Majstrovstiev Slovenska v MTB Cross Country, v MTB Maratóne, v Cyklokrosse ale aj v cestných pretekoch. Organizujeme aj preteky pre deti a mládež a spolupracujeme s mládežníckím klubom a centrom talentovanej mládeže ProEfekt Košice.

V súčastnosti má klub okolo 30 členov . Približne polovica su aktívny cyklisti, pretekári v dospelom veku ktorí sa pravidelne umiestnuju na popredných priečkach v domácich aj zahraničných pretekoch . Druhá časť tímu su nadšenci a príležitostní cyklisti, bežci, lyžiari ktorí tvoria neoddelitelnu sučasť dobrej partie a základ pri organizovaní úspešných podujatí . 

SINGLETRACK MARATÓN KOŠICE | Vytrvalostné preteky na horských bicykloch

ROK VÝROBY 1978

Miro Farkaš ( Farky ) 

V zime som skialpujúci cyklista a v lete voziaci sa skialpinista. Bajky už veľmi dlho a pásy kúsok kratšie, ale už vlastne tiež dosť dlho. 
Na amatérskej úrovni pretekám v kategórii masters, čo by sme mali byť tí čo už vedia že lepšie nebude, ale stále nás to naháňanie dosť baví. Jazdím prevažne MTB XCčko a polovičné maratóny ale keď pretek nie je ďaleko tak rád idem aj cestu. Tréningovo aj aj, podľa počasia. Na tej profi úrovni (teda, že za to dostávam eurká) som ITčkár, čiže: I am Programmer,I have no life :)
Parádnych zážitkov bolo za tie roky veľa, ale tie ozaj top boli: Patrouille des Glaciers, Bokami západných tatier, všetky MTB preteky na zábavných tratiach a ako divák asi sveťák v Novom Meste. Na pretekoch mám rád blato a neznášam horúčavu, páči sa mi beh v lese v daždi, rád čítam, z fajnej hudby viem mať zimomriavky, chutí mi pizza v Maxi, viac ma baví lyžovanie mimo zjazdovky, namiesto posilky mám radšej bouldering a teší ma keď dám na hokeji gól. A ešte espreso - veľa. Z množstva pretekov, ktoré sme už organizovali je MTB XC Séria moja srdcovka a tej sa aj najviac venujem. (Je jednoduché robiť veci, ktoré ťa bavia :) ) ProSport je partička ľudí, ktorí to celé majú tak nejak podobne a preto je fajn snimi tráviť čas.

 

ROK VÝROBY 1982

Tomi Hauser ( Hauzi )

Rôznym športom sa venujem už od malička a závodnej cyklistike asi tak od 14r. Za ten čas som disiahol aj niekolko pekných výsledkov hlavne v MTB maratonoch doma aj v zahraničí. Medzi tie najpamätnejšie patrí určite 5.miesto na legendárnej Salzkammergut A-220km, a víťazstvo v etapáku Trans Hungaria. Medzi masters to 2x vyšlo aj na titul majstra SR v Cross Country.
V zime prezuvam na lyžiarky a bežezké topánky, vyskytnem sa aj v bazéne alebo v telocvični , a možte ma stretnuť aj na bežeckých alebo skialpových pretekoch.
Nezáleží mi však natom či som na pretekoch so súpermi alebo na výlete s kamarátmi , dôležité je aby som z toho mal zážitok a zábavu . V živote aj v športe uprednostnujem a robím veci ktoré ma bavia, pred tými ktoré ma len živia alebo ktoré "by sa mali". Občas sa to podarí spojiť a vtedy je to krásne. Nikdy by som nepovedal že raz založím cyklistický klub alebo budem organizovať podujatia. Nejakou súhrou okolností a spontánneho nápadu ( teda lepšie povedane, "môže zato Farky" ) sa to stalo , a zatial ma to veľmi baví . Som štastný že mám okolo seba aj týchto skvelých ludí, ktorí cítia rovnako a mi v tom pomáhajú. 

 

ROK VÝROBY 1983

Lukáš Stachura ( Luki )

Na základnej škole som hrával basketbal a v tomto športe som chcel určite pokračovať na gymnáziu, ale osud chcel ináč a tak som sa nejakým zázrakom ocitol na plavárni počas triatlonového tréningu a môj osud bol spečatený..Bicykel mi z 3ch disciplín šiel najlepšie takže na výške,  ked sme sa všetci triatlonisti rozutekali, som postupne prešiel z triatlonu na solo bicykel a stal sa zo mna člen Cykloklubu Bardejov. Jazdili sme väčšinou maratony po Slovensku a Masters ligu. V roku 2008  som  absolvoval svoje prvé etapové preteky-Dni cyklistiky v Dubnici..veľká škola cyklistiky s profíkmi,  v tom roku som bol 6tak na medicine a paradoxne som najazdil asi najviac km v sezone--niečo okolo 25tis.km...potom sa to nieslo v duchu etapových pretekov k-t-k, okolo maďarska a podarilo sa mi isť aj 10dňový etapak okolo maroka, čo bola parada. Kedže som si kupil aj horský a cyklokrosový bicykel o zábavu som mal postarané takmer celý rok. Nasledoval prestup do ProSport teamu Košice ku mojim kamaratom, kde sa to ustálilo na jarných a letných cestných pretekoch v kombinácii jesených horských xc a maratonoch s cx pretekmi až do decembra. 

 

ROK VÝROBY 1983

Juraj Kočergin ( Ďuri )

S cestnou cyklistikou som zacal ako 13 rocny, bez mensej prestavky sa jej venujem 15 rokov. Neskor som sa zacal venovat aj MTB na spestrenie. Obcas sa postasti aj bedna, napr. celkovo 3.miesto vo Vychod Road lige 2016, podiove umiestnenia na MTB maratonoch.
Mam pocit ze cim som strasi, tym viac ma to bavi aj vdaka kamaratom v klube, kde o motivaciu a zabavu je postarane. V zime sa bicykel vymeni za beh, lyze, skialp a bezky, ponat trening zabavnejsie. ...a uz sa tesim na bicykel...

 

ROK VÝROBY 1961

Ján Villím

Som celoživotný športovec, beriem šport ako súčasť života. 
V jednotilivých etapách môjho žitia aj výkonnostne. Ide o beh, cyklistiku, plávanie, turistiku. Môj hlavný šport je cyklistika a jej cestné odvetvie kde súťažím vo veteránskych kategoriach na celoslovenskej úrovni. Pre cyklistiku a jej všetky odvetvia sa snažím aj viesť svoje okolie, deti a známych a pomôcť pri organizovaní a propagovaní tohto športu hlavne u nás v Košiciach ale aj na republikovej a medzinárodnej úrovni hlavne mojou ďaľším koníčkom - fotografiou.
ProSport Team Košice je klub ktorý v súčasnom období je aktívny pre veľkú skupinu športovcov a zvlášť cyklistov aj mladších a detí a týmto spľňa moje idey a som rád jeho členom a svojím kúskom pomáham v tejto práci.

 

Marek Dolák 

Bicyklujem iba od roku 2013 a  je to moja hlavná športová aktivita. V zimnom období uprednostňujem bežecké lyžovanie alebo skialp v kombinácii so stacionárom a fitnes. Bicyklovanie používam na rozvoj svojej fyzickej ako aj psychickej vytrvalosti a sily. V hobby pretekárskej cyklistike je pre mňa cieľom vylepšiť už dosiahnuté umiestnenia a jazdecké zručnosti. Členstvo v klube ProSport Team mi zabezpečuje poradenstvo v oblasti tréningu, životosprávy, výstroje, údržby techniky, spoločnú účasť na sústredeniach a pretekoch ako aj ich samotnú organizáciu. 

 

Stano Volanský 

Šport a súťaživosť mám v DNA zakorenené už odmalička. 13 rokov som aktívne trénoval karate so zameraním na športový súboj kumite, kde som to dotiahol až na repre úroveň. No aj u mňa zaúradovalo staré známe „športom k trvalej invalidite“, a kôli zraneniu som kimono nadobro zavesil na klinec. Ako rehabilitačná procedúra mi bola naordinovaná cyklistika a kedže bike bol stále môj najobľúbenejší dopravný prostriedok počas detských a tínedžerských čias, zrodila sa nová láska. Zo začiatku nešlo o nič štruktúrované a súťaživé, len sa pomaličky premávať a hojiť zranený kĺb....a vychutnávať si mierumilovnosť biku, ktorý našťastie nerozdáva žiadne tvrdé údery ako pri karate J. Časom si však moja súťaživosť pýtala viac a viac až prišla finálna iskra od manželkinho strýka, ktorý v tom čase aktívne organizoval cyklistické preteky na strednom Slovensku. Nestačil som sa ani spamätať a dnes už dychtivo sledujem a analyzujem svoje tréningové watty, tepy, kadenciu, kilometre, kalórie a ďalšie parametre, ktoré ma nútia tvrdšie makať. Počet bikov sa rozrástol na číslo hraničiace s manželkinou toleranciou a víkendy počas sezóny spoločne trávime na rôznych pretekoch v drese ProSport Team-u, kde som našiel podobných (ak nie väčších) nadšencov cyklistiky. Čo sa úspechov týka, najväčší je jednoznačne návrat zdravého a súťaživého ducha a hlavne podpora a porozumenie akej sa mi dostáva z rodinných kruhov J. Dovidenia na biku...

 

ROK VÝROBY 1994

Dominik Franka

Bicyklovanie som miloval od mala, úplne som ale prepadol tejto vášni v roku 2011. Vyskúšal som si aj svoj prvý pretek a zápačilo sa mi to. Učarovalo mi hlavne mtb, jazda v prírode, na našich skvelých singeltrackoch, posúvanie svojich limitov a zlepšovanie techniky. Je to môj hlavný koníček, študujem na VŠ čiže tréning sa snažím skĺbiť so školou ako to len ide. Na pretekoch v širšom okolí je mojím cieľom vylepšovať si svoje výsledky ale aj sa zabaviť. Vďaka klubu ProSport Team Košice som spoznal super ľudí s rovnakou vášňou pre šport, získal kopec rád a cenných skúseností a veľa motivácie

 

ROK VÝROBY 1962

Róbert Grigeľ ( Robi )

V minulosti som sa športovaniu venoval len rekreačne ( to znamená len počas rekreácie) a o existencii  bicykla som iba vedel. Až na staré kolená som sa nechtiac nakazil, pre mňa dovtedy  neznámym vírusom – cyklomániou. Táto nevyliečiteľná choroba sa ma drží už nejaký ten rok. Vďaka nej som začal brázdiť miestne aj nemiestne lesy a lúky na bike-u a v poslednom čase aj miestne cesty. Pripravila ma o mojich utešených tridsať kíl hmotnosti, ďalej o kopu času, ktorý som v minulosti venoval rodine a domovu. Pribudli dáke zlomeniny, titánové skrutky a platničky, množstvo modrín a škrabancov.  Každá závislosť však nesie v sebe niečo, pre čo sa jej postihnutý jedinec nie a nie zbaviť. Mne  prináša očistu ducha (po našom reset hlavy) ďalej fyzickú kondíciu a tiež nové pekné priateľstvá s ľuďmi rovnako závislými ako som ja.  Vďaka  ti za to bike. :)

 

ROK VÝROBY 1978

Milan Hrabčák 

Športujem od malička,aktivne hokej od 7 rokov,cyklistike sa venujem aktivne asi  9 rokov. Mám rád aktívny pohyb hlavne v prírode preto som sa začal venovať horskej cyklistike. Okrem cyklistiky dodnes hrávam hokej a obľubujem hlavne zimné športy ako je bežcké lyžovanie a od tejto zimy aj skialpinizmus.Zúčastnil som sa viacerých domácich aj zahraničných mtb maratonov medzi vyznamnejšie patria HERO v dolomitoch , SALZKAMERGHUT TROPHY v rakuskych alpach alebo ŠELA v čechach. Cyklistika ma napĺňa pocitom slobody,šťastia a preto od nej neočakávam nič , stačí mi sadnúť do sedla a poriadne šľapnúť do pedálov to je pre mňa krása a podstata cyklistiky .

 

Ak máte podobné cítenie pre šport a cyklistiku

a chceli by ste sa ku nám pridať alebo nás podporiť, neváhajte nás kontaktovať.

© 2022 Všetky práva vyhradné pre ProSport Team Košice o.z.
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti ProSport Team Košice o.z. Viac informácii